Sport i rekreacja

WEEKEND Z ZAPASAMI
xx Weekend w Poznaniu stał zapasami.
Na obiekcie sportowym KS Sobieski Poznań odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - Zapasy Styl Klasyczny. Impreza zaliczana do współzawodnictwa dzieci i młodzieży zgromadziła na starcie 60 zawodników z 22 klubów z całej Polski.
Bardzo udanie zaprezentowali się zapaśnicy z Sobieskiego, którzy wywalczyli 2 złote medale.
W kategorii wagowej 97 kg swoją dominację potwierdził Gerard Kurniczak, który po raz kolejny wygrał wszystkie pojedynki i zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski. W kat 87 kg z bardzo dobrej strony pokazał się Bartosz Rajter, który w mocno obsadzonej wadze pokonał głównych faworytów do złotego medalu i po emocjonującym finale pokonał Jakuba Antoszewskiego - KS AZS AWF, Warszawa 6:3
W klasyfikacji drużynowej KS Sobieski Poznań wywalczył II miejsce zdobywając 94,5 pkt.
Była również szansa na kolejne medale ale Dawid Zakrzewki kat 97 kg i Nico Gogula kat 77 kg przegrali swoje pojedynki zajmując V miejsca.
Gratulujemy sportowcom i życzymy dalszych sukcesów!