zdjęcie osiedla flaga ukrainy zdjęcie osiedla zdjęcie osiedla zdjęcie osiedla zdjęcie osiedla
Informacje i komunikaty

MŁODE PIÓRA WRÓCIŁY NA PIĄTKOWO
xx

Młodzi adepci pióra spotkali się 04.10.2022 w  Centrum Kultury "Dąbrówka", odbył się  tu IX Turniej Poetycki  - “Młode pióra“ wzbogacony o warsztaty literackie. Organizatorem imprezy i fundatorem głównej nagrody - rzeźby w brązie Kazimierza Rafalika -  był znany pisarz poznański Jerzy Grupiński oraz Klub Literacki „DĄBRÓWKA”. Na spotkanie licznie przybyła młodzież wraz z opiekunami, także ze szkół z Piątkowa. Spośród gości imprezy -  poznańskich pisarzy,  wyłoniono jury w składzie: przewodniczący Marek Słomiak, poetki Ewa Moskalik, Aldona Latosik. Współorganizatorka spotkania  Małgorzata Szczęsna - Łyssowska zadbała o wypisanie dyplomów oraz fotografie.

I miejsce i tym samym nagrodę główną w postaci wspomnianej rzeźby przyznano Urszuli Mankiewicz za wiersz "/ Kiedyś znajdę /Spadochron ze słów złoty/"
II  miejsce zajął wiersz pt. „HASSLEGLITTER ”, napisany w formie sonetu, autorstwa Wojciecha Ryszarda Gawrońskiego.
III miejsce trafiło do Małgorzaty Kleiber (wiersz  „Jestem owcą...”) która była już wcześniej zauważona  w Lednickiej Wiośnie Poetyckiej w Turnieju Białych Piór.

Przyznano także dwie równorzędne nagrody w kategorii poezji dziecięcej uczennicom: Zofii Brzezińskiej za wiersz pt. “ Kot ” oraz Ewie Żołądkowskiej za utwór pt. “Czerwiec“.
W imprezie wzięli udział także studenci Weronika Materkowska oraz Karol Wapniarski, który jest wielbicielem i tłumaczem utworów Johanna Wolfganga Goethego. Spotkanie zakończyły warsztaty literackie.

Gratulujemy wszystkim młodym twórcom oraz ich opiekunkom: pani Ewie Matuszewskiej, która została uhonorowana tomikami przybyłych poetów, w uznaniu za świetne przygotowanie i wsparcie młodzieży oraz pani Agnieszce Mąkini znanej poznańskiej poetce.
Agnieszka Mąkinia zaprezentowała nam również swój nowy tomik pt. ”Równomagia“ z cudownymi wierszami mającymi swe źródło w tańcu zumba, którego jest pasjonatką i instruktorką.

MAŁGORZTA  SZCZĘSNA – ŁYSSOWSKA
Członkini Klubu Literackiego „Dąbrówka”

foto: PSM

 

Data utworzenia: 2022-10-26


na skróty: Organy Spółdzielni | Akty i Dokumenty | Kluby PSM | Echo Piątkowa | Lokale użytkowe

Business vector created by freepik - www.freepik.com